zona-diğer tedavi

Postherpetik nevralji (PHN), zona en sık görülen komplikasyon, tedavi etmek zordur. Doktorunuz PHN ağrı kontrolü için, ilaç ile birlikte, diğer tedaviler önerebilir.

zona ve postherpetik nevralji için kullanılabilecek diğer tedaviler vardır. Bu tedaviler yardımcı olabilir, ancak bu tedavilerin nasıl çalıştığını iyi göstermek çalışmalardan net bir kanıt yoktur. Bu diğer tedaviler dahil

Bu tür bilişsel-davranışçı terapi olarak uzun vadeli ağrı tahammül yardımcı Psikolojik tedaviler, yararlı olabilir. Bu yöntemler danışmanlık yanı sıra bu tür rahatlama ve nefes egzersizleri olarak, ağrı uzak dikkat odak kayması öğretmek öğrenme teknikleri içerebilir.

PHN gelen şiddetli ağrı, bir ağrı yönetimi uzman görmek gerekebilir. Bu doktorlar ilaçlar veya olağan tedavilere yanıt vermez ağrı ile yardımcı olmak için eğitilmiştir.

Akupunktur, ağrıyı azaltmak için yüzyıllar boyunca kullanılmış olan bir Çin tedavi; Biyogeribildirim, bilinçli, normal olarak vücut tarafından otomatik olarak ayarlanır, bir vücut fonksiyon kontrol edilmesi için bir yöntem Transkutanöz elektriksel sinir stimülasyonu (TENS), ağrıyı tedavi etmek hafif elektrik akımı kullanan bir terapi.