Yan etkiler: anemi

son derece yorgun ya da anemi diğer belirtileri varsa doktorunuza bildiriniz. yardımcı olabilecek tedaviler vardır.

Anemi çok yorgun nefes darlığı ve sersemlik hissetmenize neden olabilir bir durumdur. Aneminin Diğer işaretler duygu, baş dönmesi ya da bayılma baş ağrısı, hızlı kalp atışı, ve / veya soluk cilt içerebilir.

kemik iliğini etkileyen kanser kemoterapi ve radyasyon tedavisi gibi tedaviler yanı sıra kanserler, anemiye neden olabilir. Eğer anemik olduğunuzda, vücudunuz yeterli kırmızı kan hücreleri yoktur. Kırmızı kan hücreleri vücutta oksijeni akciğerlerden taşıyan hücreler düzgün çalışması yardımcı olmaktır. Sen anemi kontrol etmek için kan testleri olacak. Anemi tedavisi de belirtilerin ve anemiye neden olan dayanmaktadır.

Burada yorgunluk sebebi anemi varsa atabileceğiniz bazı adımlar vardır

Yorgunluk özeti nasıl yorgunluk değerlendirilir ve tedavi seçenekleri de dahil olmak üzere ek bilgi var. hasta veya sağlık meslek sürümünü görüntüleyebilirsiniz.

Kemoterapi sırasında anemi nedeniyle yorgunluk yönetmek için yollar hakkında daha fazla bilgi.

sorulacak soruların bir listesini yaparak ziyaret için hazırlayın. listenize bu soruları eklemeyi düşünün

radyasyon terapisi gibi kanser tedavileri yorgunluk yönetmek için ipuçları dinleyin. (Tür: MP3 | Saat: 02:50 | Boyut: 2.7MB) Görünüm Transkript

Radyasyon tedavisi sırasında çok yorgun hissediyorum ne yapmalı Anlatıcı.

zayıf, yorgun ya da yıpranmış hissediyor? Bu yorgunluk denir. radyoterapi alma Çoğu insan yorgun hissediyorum.

Bu sizin kanser kötüye gittiğini anlamına gelmez. Tedavi çalışmıyor anlamına gelmez. Aslında, bu süre içinde çok yorgun hissetmek normaldir.

radyasyon tedavisi alıyorsanız sizin gibi başkalarına yardımcı bazı ipuçları dinleyin. Daha fazla enerjiye sahip bunlardan bazılarını deneyin.

Rodney senin sınırlarını bilin. Doktorum şu anda benim öncelikli olmalıdır kendime dikkat çekici söyledi. Ben her gün ele verebilir ne kadar seçimler yapmak zorunda kaldı. oğlum geceleri bir beyzbol oyunu olsaydı onu oynamak görmek için yeterli enerjiye sahip olacağını, böylece, örneğin, o gün çalışan ayak işlerini atlamak.

Cara Planı ne zaman ve işe verirsen. Ben oldukça yorgun hissettim, ancak ben hala işe gitmek gerekiyordu. Ben patron ile konuşmak mümkün oldu ve benim tedavileri etrafında bir çalışma takvimi planladı. Benim destek grubunda bir arkadaş çalışmaya devam için enerji yoktu. Onun tedavisi sırasında bazı sağlık izni almayı başardı. sizin için doğru bir çalışma programı planlayın.

gün boyunca aktif olun miguel. Ben çok yorgun ve yıpranmış duygu durdurmak için neler yapabileceğini benim doktor istedi. O her gün zaman bile kısa bir süre için biraz egzersiz, aslında bana daha fazla enerji verebilir söyledi. Ben onu tavsiye aldı ve ben aktif kaldı ben daha iyi hissettim bulundu. Ben kısa yürüyüşler ile başladı, ve ben bunu biliyordum önce, 45 dakika, bir gün yürüyüş oldu. Biraz egzersiz yardımcı ne kadar öğrenmek için sürpriz oldu.

Kim kısa şekerleme tutun. Ben her gün şekerleme yapmak, ama benim doktor kısa kısa uyku tutmak için bana – 1 saatten az bir zamanda. Bu bana dinlenmiş hissetmek için yeterince uzun, ama yine de 8 saat her gece uyku mümkün.

Anlatıcı Özeti en az yorgun hissetmenize yardımcı olabilecek bazı ipuçları gözden geçirelim.

İlk olarak, yavaşlatmak – az şey yapmaya çalışın. kadar her gün işleyebilir nasıl seçimler yapın.

çalışmak eğer Sonraki karar. Eğer çalışabilecek iseniz, tedavileri etrafında bir çalışma programı planlıyoruz.

her gün aktif olmaya çalışın. kısa bir yürüyüşe çıkın. Aktif kalma size daha fazla enerji verir.

Ve kısa kestirmem – artık 1 saat daha bir seferde.

Bu ipuçlarını denedikten sonra çok yorgun hissediyorsanız Son olarak, doktor veya hemşire ile konuşun. Bunlar diğer öneri veya yardımcı olabilecek tedaviler olabilir.