uzun etkili afyon güvenli kullanımı – Konu genel bakış

Ağrı Yönetimi Eğilimler

Uzun etkili uyuşturucu ağrı kesiciler şiddetli uzun vadeli ağrı orta rahatlatmak için kullanılan ilaçlardır. Onlar da genişletilmiş sürüm opiatlar denir. Opiatlar vücudunuzun ağrı hislerini değiştirerek ağrıyı hafifletmek. Onlar bir sağlık sorunu tedavi yoktur, ancak ağrı yönetmenize yardımcı olur.

Şüphesiz bu konuda – Bizim bol kronik ağrı muzdarip. Dünyada 50 milyondan fazla birçok kişi Ağrı Tıp Akademisi’ne göre, bu illet çeşit var. Ancak şirketin çok sahip ayı herhangi kolay yapmaz. Kronik ağrı, insanları aşağı giyer yorgunluk ve uykusuzluk, ve cevapsız iş ve sosyal izolasyon sonuçlar neden olur. kronik ağrı hayatınıza engel olup olmadığını ne yapabilirsiniz? ve belki de bilmiyorum – – Bildiklerini öğrenmeye başlayın bu konuda bu doğru ya da …

Opiatlar güçlü ilaçlar vardır. zamanında ve doktorunuz bir hüküm olarak alındığında, onlar iyi iş ve güvenlidir. Ama kötüye doz aşımı, bağımlılık, bağımlılık, ya da ölüme neden olabilir.

Bu ilaçların çok fazla (aşırı doz) alarak önlemek için

güvenle uzun etkili opiatlar kullanmak için

Fentanil yama (Duragesic; Methadone (Dolophine; Morfin ER (Avinza; Oxycodone kontrollü salım (oxycontin)

reçete tam olarak ilacınızı alın. ekstra doz almayınız. Hatta bir ekstra doz tehlikeli olabilir. Bu ilaçların çok fazla alarak ölüme neden olabilir; Eğer ilaç dozunu kaçırmak ve ne emin değilseniz doktorunuza başvurun emin olun. dozunuzu çift etmeyin; , Kırmak ezilme veya bir hap çiğnemek etmeyin. kesmek veya bir yama gözyaşı yok.

Eğer ilaç ile ilgili bir sorun yaşıyorsanız düşünüyorsanız doktorunuzu arayın. Sen doktor reçete belirli ilaçlar hakkında daha detaylı bilgi alacaksınız; alkol veya yasadışı uyuşturucu almayın; sürücü veya açıkça düşünmek kadar makine çalıştırmayın. Opiatlar Muhakeme ve karar verme etkileyebilir. sürmek güvenli olduğunda hakkında doktorunuzla konuşun; Çocukların ve evcil hayvanlardan uzak güvenli bir yerde ilaç tutun; over-the-counter ilaçlar da dahil olmak üzere, herhangi bir başka ilaçlar kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışın; Doktorunuz sizi ilaçlar, vitaminler, bitkisel ürünler ve besin takviyelerinin her şeyi bilir emin olun; Size uykulu ya da rahat (sakinleştirici) yapmak diğer ilaçlarla birlikte opiatlar alarak tehlikeli olabilir.