tuzlu implantlar: FDA işitme

27 Mart 2000 (Chantilly, VA). – İlk olarak, silikon oldu.

şimdi genellikle cerrahi öncesi plastik cerrahlar tarafından, kadınlara verilen rıza formları gözden geçirmek ve onları geliştirmek için yollar tavsiye; Kadınların sağlık riskleri hakkında tam ve doğru bilgi almak emin bir “protokol” ile gelip implant yapımcıları gerektir; esasen, ikinci hatta üçüncü işlemleri tamir veya hasarlı implantlar yerine – implant ameliyatı sonrası “düzeltmeleri” gerektiren kadınların sayısı hakkında daha fazla bilgi içerecek şekilde implant makinesi gerektirir.

1962 yılında kendi girmesinden sonra 30 yıl içinde, silikon implant silikon implantların ülkenin önde gelen üreticisi, Dow Corning Corp. karşı kitlesel 3200000000 $ yerleşim geçen Kasım sonuçlanan, yasal ve tıbbi firestorm merkezinde oldu

Şimdi spot tuzlu su üzerindedir.

Tuzlu, ya da tuzlu su dolu, implantlar şu anda bir devlet kaçamak lütfuyla satılmaktadır: Onlar Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) önce pazara 1976 yılında tıbbi cihazların düzenleyen başladı.

FDA piyasada 1992 yılında silikon implantlar çıkarılır çünkü onlar sınırlı klinik çalışmalarda kadınların az sayıda dışında sadece meme -enhancement seçeneği olmuştur.

FDA tuzlu implantları ele yıllarca baskı altında olmuştur. Mart ayı başında, FDA danışma paneli implantların iki tip piyasada kalmasına izin gerekip gerekmediğini dikkate duruşma üç gün düzenledi.

kadın gruplarının ve avukatları duymak için istekli olmuştur yasal ve düzenleyici dili – Panel tuzlu implantlar güvenli ve etkili olduğunu ilan kısa durdu.

Ama panele yakın bir kaynağa göre, FDA emin kadınlar da dahil olmak üzere implant riskleri, hakkında bilmek yapmak için daha fazla tavsiye etmedi

Panel aynı zamanda implantlar delinmesine ya da sızıntı nasıl ve neden belirlemek için implantlar almış kadınlar, hem de daha test daha uzun süreli çalışmalar önerilir.

Emin olmak için, implantlar için tüketici talebi güçlü olmaya devam etmektedir. 1999 yılında, yaklaşık 130.000 kadın tuzlu meme implantları aldı – bunların% 80, kozmetik amaçlı, kanser cerrahisi veya ciddi yaralanma aşağıdaki yeniden dahil değil.

O meme büyütme liposuction aşağıdaki ABD’de ikinci en popüler kozmetik cerrahi yapar. Twice kadar kadın facelifts gibi kozmetik meme cerrahisi olsun.

İronik olarak, FDA silikon implantlar ve artrit ve lupus gibi otoimmün hastalıkların raporlar arasında hiçbir bağlantıları bulundu Tıp New England Journal bu ayın başlarında yayınlanan bir çalışmada rağmen, güvenlik ve etkinlik için silikon implantlar yorumlayan şu anda hiçbir planları var.