Şizofreni – Konu genel bakış

Şizofreni, açıkça düşünme yeteneğinizi etkileyen duyguları yönetmek, ve diğerleri ile etkileşim bir hastalıktır. Bu herkesi farklı etkiler.

Şizofreni olan insanlar ne gerçek ve ne değil söylüyorum zor bir zaman olabilir. Onlar orada şeyleri görmek ya da gerçeği karşısında sinek firma inançları tutabilir. şizofreni doğasını anlamak hastalara yardımcı ve sevdiklerini kontrol hissi elde edebilirsiniz.

şizofreni Çoğu kişi

Tedavi ile, bu deneyimler gerçek değil ama beyinleri nasıl çalıştığını bir sorun olduğunu anlamak için gelebilir.

Duyun ve bazen (halüsinasyonlar) olmayan şeyleri görmek; Genellikle gerçek (sanrılar) olmayan bazı şeylere inanıyorum; Bazı insanlar onları (paranoya) zarar çalıştığınız düşünebilir.

Şizofreni Bazı insanlar insanlar ya da güçler onlara zarar için çalışıyoruz inanmak ve seslerini duymak, korkutucu düşünceler var onları neden paranoyak düşünce var. Bazı insanlar şizofreni “kişilik bölünmesi” (dissosiyatif kimlik bozukluğu) ile aynı olduğunu düşünüyorum, ama bu farklı bir ruh sağlığı sorunudur.

Şizofreni ile yaşamak birçok zorlukları neden olabilir. Zor bir hastalık. Bu sizin hayat ve ailenizin hayatını değiştirir. Ama tam ve anlamlı bir hayat varsa yaşayabilir

Uzmanlar şizofreni neden bilmiyorum. Bu farklı kişiler için farklı nedenleri olabilir.

Bu, ya ailen seni büyüten bu arada kişisel zayıflık, yaptığı şey neden değildir.

Şizofreninin belirtileri şunlardır

Kendini yardımcı olmayı çalışmaya hazırız; Sen profesyonel yardım almak; Aileniz destek ve anlayışa sahip.

Bazı insanlarda, beyin kimyası ve beyin yapısının normal değildir; Aile öyküsü, bir rol oynayabilir; Hamilelik sırasında bebeğin beyni zarar Sorunları buna neden yardımcı olabilir.

Negatif semptomlar. “Negatif” “kötü.” Anlamına gelmez Negatif semptomlar sizin kişilik veya nasıl yaşam deneyimi gelen “kayıp” olan şeylerdir. Sen ma; şeyler umurumda değil; hiç ilgi var ya da bir şeyler yapmak için sürücü; Böyle yüzmediğiniz ya da düzenli yemek değil kendine dikkat almak değil; zor nasıl hissettiğini söylemek bulun; sebepsiz yabancılarla kızgın olmak ve diğer zararlı şekillerde başkalarına tepki.