Sitagliptin ve simvastatin (oral yol) uygun kullanımı

Dozlama

Kayıp doz

Bu ilacı sadece doktorunuzun talimatına uyarak alın. Daha fazlasını kullanmayın, daha sık kullanmayın ve doktorunuzun emrettiğinden daha uzun süre kullanmayın.

Bu ilaç bir ilaç rehberi ile birlikte verilmelidir. Bu bilgiyi okumanız ve anlamanız çok önemlidir. Anlamadığınız her şeyi doktorunuza sorduğunuzdan emin olun.

Doktorunuz diyet, egzersiz, kan şekerinizi test etme ve hasta olduğunuz zaman doz ayarlamanız hakkında talimatlar verecektir. Dikkatlice doktorunuzun talimatlarına uyun.

Tableti tamamen yutun. Kırmayın, ezmeyin veya çiğneyin.

Bu tıp ile birlikte diltiazem (Cardizem®), dronedarone (Multaq®) veya verapamil (Calan®, Isoptin®, Verelan®) kullanıyorsanız, Juvisync ™ dozunuz 100 mg’dan fazla sitagliptin’den daha yüksek olmamalıdır Ve günde 10 mg simvastatin, aksi takdirde doktorunuz tarafından yönlendirilmedikçe. Amiodaron (Cordarone®), amlodipin (Norvasc®), lomitapid (Juxtapid ™) veya ranolazine (Ranexa®) ile günde 100 mg’dan fazla sitagliptin ve 20 mg simvastatin kullanmayın. Daha yüksek dozlarda Juvisync ™ ile birlikte kullanıldığında, bu ilaçlar kas yaralanma riskinizi artırabilir ve böbrek sorunlarına neden olabilir.

Bu ilacı kullanırken greyfurt suyu içmekten kaçının. Greyfurt suyu, kas yaralanma riskinizi artırabilir ve böbrek sorunlarına neden olabilir.

Depolama

Bu ilacı yüksek miktarda alkol tüketmeyin. Bu, karaciğer üzerinde istenmeyen etkilere neden olabilir.

Bu tıbbın dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilacın ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Bu ilacın bir dozunu kaçırırsanız, mümkün olan en kısa sürede alınız. Bununla birlikte, bir sonraki dozunuz için hemen hemen vaktiniz varsa, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza dönün. Doz dozlarını ikiye katlama.

İlacı, ısı, nem ve direkt ışıktan uzakta oda sıcaklığında kapalı bir kapta saklayın. Donmaya devam edin.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Sağlık uzmanınıza, kullanmadığınız herhangi bir ilacı nasıl elden geçirmeniz gerektiğini sorun.