sinüzit-belirtiler

Alerjiler Eğilimler

Bir tıkanıklığı veya akıntısı burun ile birlikte yüze Ağrı ve basınç sinüzit temel belirtilerdir. Ayrıca burun sarı veya yeşilimsi akıntı olabilir. öne doğru eğilerek veya başınızı hareket genellikle yüz ağrısı ve basınç artar.

sinüzit Diğer sık ​​görülen semptomlar şunlardır

Akut (ani) sinüzit genellikle viral bir enfeksiyon neden olur ve genellikle hızlı bir şekilde gelişir. Genellikle 4 hafta veya daha az sürer ve belirtiler genellikle herhangi bir tedavi olmadan bir hafta içinde temizlemek başlar. bir bakteriyel enfeksiyon neden olduğu akut sinüzit kendi temizlemek için daha az olasıdır ve kronik sinüzit veya enfeksiyon sinüslerin ötesine yayılır hangi komplikasyonlara yol açabilir. irin içeren ve 5 gün sonra kötüleşir ya da 10 günden fazla devam ederse burun akıntısı, bakteriyel bir enfeksiyon neden olduğu akut sinüzit belirtisi olabilir.

Kronik (uzun süreli) sinüzit genellikle bakteriyel veya fungal bir enfeksiyon neden olmaktadır. Bu enfeksiyonlar tedavi etmek zor olabilir. kronik sinüzit, iki veya daha fazla farklı antibiyotik denedikten sonra tedavi edilmez ise, ameliyat veya alerji testleri konusunda doktorunuzla konuşmak isteyebilirsiniz. Kronik sinüzit sinüsler satır ve sinüs enfeksiyonlarına daha yatkın hale getirebilir mukoza zarının kalıcı değişikliklere yol açabilir.

Çocuklarda sinüzit belirtileri öksürük, fazla 7 ila 10 gün sürer burun akıntısı, baş ağrısı ve yüz ağrısı şikayetleri içermektedir. Kronik sinüzit olan birçok çocuk yaş 2 veya daha büyük de alerji ve sık kulak enfeksiyonları olabilir.

alerji, toothaches ve soğuk algınlığı ya da diğer üst solunum yolu enfeksiyonları içerebilir sinüzit benzeri belirtiler diğer koşullar. Eğer döner veya 7 gün sonra kötüleşir bir soğuk yaşadım Ama eğer bir sinüs enfeksiyonu ziyade soğuk ya da diğer üst solunum yolu enfeksiyonu olabilir.

Baş ağrısı; burun veya boğaz arkasına aşağı sarı veya yeşilimsi akıntı; Ağız kokusu; Tıkalı burun; mukus üreten öksürük; Ateş; Diş ağrısı; tat veya koku duyusunda azalma.