Sermorelin (enjeksiyon yolu) açıklaması ve marka isimleri

Sermorelin, doğal olarak oluşan bir maddenin, sentetik (insan yapımı) bir versiyonudur ve bu madde, hipofiz bezinden büyüme hormonunun salınmasına neden olur. Büyüme hormonu doğal olarak hipofiz bezi tarafından üretilir ve çocuklarda büyüme için gereklidir. Vücutları yeterli büyüme hormonu üretmediği için normal büyümeyen çocuklarda bu ilaç, hipofiz bezi tarafından üretilen büyüme hormonu miktarını arttırmak için kullanılabilir.

Bu ilaç sadece doktorunuzun reçetesiyle kullanılabilir.

Bu ürün aşağıdaki dozaj formlarında mevcuttur

Bir ilacı kullanmaya karar verirken, ilacın alınma riskleri, yapılacak olan iyiye karşı tartılmalıdır. Bu, sizin ve doktorunuzun yapacağı bir karardır. Bu ilaç için aşağıdakiler düşünülmelidir

Bu ilaca veya diğer ilaçlara karşı herhangi bir alışılmadık veya alerjik reaksiyon geçirmiş iseniz doktorunuza bildirin. Gıdalar, boyalar, koruyucular veya hayvanlar gibi alerjiniz varsa diğer sağlık uzmanlarına da söyleyin. Reçetesiz ürünler için, etiketi veya paket bileşenlerini dikkatle okuyun.

Emzirirken bu ilacı kullanırken bebek riskini belirlemek için kadınlarda yeterli bir çalışma yoktur. Emzirirken bu ilacı almadan önce olası risklere karşı potansiyel faydaları tartın.

Bazı ilaçlar birlikte kullanılmamasına rağmen diğer durumlarda etkileşim olabileceği halde iki farklı ilaç birlikte kullanılabilir. Bu durumlarda doktorunuz dozu değiştirmek isteyebilir veya başka önlemler gerekebilir. Başka reçeteli veya reçetesiz (tezgah üstü [OTC]) ilaç kullanıyorsanız, sağlık uzmanınıza bildirin.

Çözelti İçin Toz

Bazı ilaçlar, yemek yeme ya da belirli yiyecek türlerini yemenin yakınında ya da çevresinde kullanılmamalı, çünkü etkileşimler ortaya çıkabilir. Bazı ilaçlarla alkol veya tütün kullanma da etkileşimlere neden olabilir. İlaçlarınızı gıda, alkol veya tütünden kullanma konusunda sağlık uzmanınızla görüşün.

Alerjiler

Diğer tıbbi problemlerin varlığı bu ilacın kullanımını etkileyebilir. Özellikle başka tıbbi problemleriniz varsa doktorunuza bildirdiğinizden emin olun

Gebelik

Bu ilacı kendi başınıza enjekte ediyorsanız, aynen doktorunuzun talimatına uygun olarak kullanın. Daha fazla veya daha az kullanmayın ve bunu doktorunuzdan emreden daha sık kullanmayın. İhtiyacınız olan ilacın miktarı dikkatli bir şekilde hesaplanmıştır. Çok fazla kullanmanız, yan etkilerin ortaya çıkma riskini artıracaktır, ancak çok azını kullanmanız durumu iyileştirmeyebilir.

Emzirme

Her sermorelin paketi bir hasta talimat belgesi içerir. Bu sayfayı dikkatli bir şekilde okuyun ve anladığınızdan emin olun.

Her enjeksiyon için vücuda farklı bir yer (örneğin, karın, kalça, uyluk veya üst kol) kullanmak en iyisidir. Bunu yapmayı hatırlamanıza yardımcı olması için, her bir enjeksiyon için tarih ve konumun bir kaydını tutmak isteyebilirsiniz.

İlaç etkileşimleri

Diğer Etkileşimler

Diğer Tıbbi Sorunlar

Bu tıbbın dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilacın ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Dozlama

Buzdolabında saklayın. Donma.

Depolama

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Düzenli ziyaretlerde doktorunuzun ilerlemenizi kontrol etmesi çok önemlidir.

Gerekli etkileri yanında bir ilaç istenmeyen bazı etkilere neden olabilir. Her ne kadar bu yan etkilerin hepsi oluşabilirse de, meydana gelirlerse tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyabilirler.

Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse en kısa sürede doktorunuza danışın.

Genellikle tıbbi müdahaleye ihtiyaç duymayan bazı yan etkiler olabilir. Vücudunuz ilaca uyum sağladığı için tedavi sırasında bu yan etkiler kaybolabilir. Ayrıca, sağlık uzmanınız size bazı yan etkileri önleme veya azaltma yollarını söyleyebilir. Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri devam ederse veya rahatsız edici iseniz veya onlarla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, sağlık uzmanınıza danışın.

Listelenmeyen diğer yan etkiler bazı hastalarda da ortaya çıkabilir. Başka etkiler fark ederseniz, sağlık uzmanınıza danışın.