Schinzel sendromu

importan; Raporun Schinzel Sendromu ana başlığı beklenen adı değil mümkündür. Alternatif ad (lar) ve bu raporun kapsadığı bozukluk alt bölümü (ler) bulmak için listeleme eş anlamlılarını kontrol edin.

Ayrıca unlar-meme sendromu olarak da bilinir Schinzel sendromu, azgelişmişlik (hipoplazisi) ve bazı ter disfonksiyonu (apokrin) bezleri ve / veya meme (meme ile birlikte el ve ön kol kemikleri anormallikleri ile seyreden nadir bir kalıtsal hastalıktır bezleri). elleri ve / veya ön kol etkileyen anormallikler, azgelişmişlik veya önkol (ulna) dış yönü üzerinde kemik tam olmaması beşinci parmak ucu kemik (hipoplastik terminali falanks) ve azgelişmişlik arasında değişir; Buna ek olarak, bu tür silah altında bulunan gibi belirli ter bezleri ter azalan yetenek veya yetersizlik (ter dökmek) sonuçlanan, az gelişmiş ya da eksik olabilir. Bazı durumlarda, fırça (meme bezleri), bir sonuç olarak, etkilenen kadınlar azalmış bir özellik ya da süt (laktat) üretmek için bir yetersizlik sergiler, az gelişmiş veya mevcut olabilir; diğerleri daha şiddetli olabilir iken etkilenen bireyler arasında büyük ölçüde değişir Schinzel sendromu ile ilgili fiziksel anormalliklerin aralığı ve şiddeti, bazı durumlarda, çok hafif olabilir.

Artrit ve Kas-iskelet ve Cilt Hastalıkları NIH / Ulusal Enstitüsü; Bilgi Clearinghous; Bir AMS Circl; Bethesda, MD 20892-367; BİZE; Tel: (301) 495-448; Faks: (301) 718-636; Tel: (877) 226-426; TDD (301) 565-296; E-posta: NIAMSinfo@mail.nih.go; İnternet: http://www.niams.nih.gov; Genetik ve Nadir Hastalıklar (GARD) Bilgi cente; PO Box 812; Gaithersburg, MD 20898-812; Tel: (301) 251-492; Faks: (301) 251-491; Tel: (888) 205-231; TDD: (888) 205-322; İnternet: http://rarediseases.info.nih.gov/GARD/

Bu Nadir Bozuklukları Ulusal Örgütü (NORD) bir rapor soyut olduğunu. tam Raporun bir kopyası kayıtlı kullanıcılar için NORD web sitesinden ücretsiz olarak indirilebilir. tam bir rapor tıbbi literatürde gelen belirtileri, nedenleri, etkilenen nüfusun, ilgili bozukluklar, standart ve Araştırma tedaviler (varsa), ve referanslar dahil olmak üzere ek bilgiler içerir. Bu konunun tam metin sürümü için, www.rarediseases gidin ve “Nadir Hastalık Bilgileri” altında Nadir Hastalık Veri Tabanı tıklayın.

Bu raporda yer alan bilgiler, tanı amaçlı tasarlanmamıştır. Bu yalnızca bilgilendirme amaçlıdır sağlanmıştır. NORD etkilenen bireylerin kendi kişisel hekimlerin tavsiye veya avukat aramak önerir.

Konunun başlığı seçtiğiniz adı değil mümkündür. Kelimeler bu raporun kapsadığı alternatif ad (lar) ve Bozukluğu alt bölümü (ler) bulmak için listeleme kontrol edin

Bu hastalık girdi konunun sonundaki tarih boyunca mevcut tıbbi bilgilere dayanmaktadır. NORD kaynaklarının sınırlı olduğundan, Nadir Hastalık Veritabanı her giriş tamamen güncel ve doğru tutmak mümkün değildir. Bu bozukluk hakkında en güncel bilgiler için Kaynaklar bölümünde listelenen ajansları ile kontrol edin.

Ek bilgi ve ender görülen hastalıklar hakkında yardım için, P.O. Nadir Bozuklukları Ulusal Organizasyon ile irtibata geçiniz Kutu 1968, Danbury, CT 06813-1968, telefon (203) 744-0100, web sitesi www.rarediseases veya rarediseases @ e-posta yetim

Son Güncelleme: 4/28/200; Copyright 1997, 2005 Ulusal Örgütü Nadir Bozuklukları, Inc.

 Nadir Bozuklukları Ulusal Teşkilatı

UM; unlar-meme sendrom; Pallister unlar-meme sendromu

Yok