Sakroilyak (si) eklem ağrısı: belirtileri, nedenleri ve tedavi

Eğer sandalyeden ayağa kalkıp belinize bir ağrı hissederseniz, bu Sİ eklem yukarı hareket olabilir. Senin iyi olsun izin vermeyin! rahatlama getirir bir tedavi planı ile şarj edin.

Onun tam adı sakroiliak eklem olduğunu. Orada senin alt sırt ikisi, ve onlar omurganızın her iki tarafında oturmak. stand veya yürümek ve bacaklarınızda bu yükü vardiya zaman kendi ana iş üst vücut ağırlığını taşımak.

Bu donuk veya keskin bir olabilir. Bu sizin Sİ eklem başlar, ama senin kalça, uyluk, kasık veya üst sırt taşıyabilirsiniz.

Bazen ayakta ağrı tetikler ve bir çok kez bunu senin alt arka yalnızca bir tarafı hissediyorum. sabah daha sizi rahatsız ve gün boyunca daha iyi olur fark edebilirsiniz.

Bu düşündüğünüzden daha yaygındır. Yaklaşık% 15 bu gibi acı insanların -30% Sİ eklem ile ilgili bir sorun var.

senin Sİ eklem iltihaplı aldığında ağrı başlar. o olabilirdi çeşitli nedenleri vardır. Eğer spor oynarken ya da aşağı düşerse bunu zarar verebilir. Ayrıca koşu gibi, parkı düzenli vurma veren bir etkinlikten bu sorunu alabilirsiniz.

Eğer ayaklarından biri diğerinden daha uzun olduğu için yürürken düzensiz adımlar kabul ediyor musunuz? Bu Sİ eklem ağrısı nedeni olabilir.

Bazen birlikte SI ortak tutun ligamentler anormal eklem hareket yapabilir, hangi hasar gördüğünde zarar başlar.

Artrit soruna yol açabilir. ankilozan spondilit adı verilen omurga etkileyen A tipi, SI ortak zarar verebilir. Eğer yaş olarak SI eklem üzerinde kıkırdak yavaş yavaş aşındırır.Kilo zaman da zarar edeceğiz.

Hamile iseniz Sİ eklem ağrısı da başlayabilir. eklemlerinizi neden Vücudunuz bültenleri hormonlar gevşetmek ve eklemler hareket şekilde değişikliklere yol açar, daha fazla hareket etmek.