sakroiliak eklem ağrı: tıp, fizik tedavi ve enjeksiyonlar

sakroiliak (SI) eklem disfonksiyonu ağrı her gün yaptığınız şeyleri, hareket rahat olsun, ya da yapmak zor hale getirir. dinlenme, buz ve ısı yardımcı olmak için yeterli olmadığı zaman, doğru tedavi ağrınızı hafifletmek ve tekrar hareket halinde ortak alabilirsiniz.

Birçok her 10 kişiden 4 olarak hayatlarının bir noktasında, siyatik sinirin siyatik, ya da tahriş alacak. Bu sinir alt omurganın her iki tarafında gelen ve pelvis ve kalça üzerinden geçecek. o ayakları gitmek dallara diz böler önce Sonra sinir her üst bacağın arka boyunca geçer; üzerinde baskı koyar veya bu sinir bir kalça veya uyluk arka aşağı vuruyor ağrıya neden olabilir tahriş her şey. ağrı hissi çok değişebilir. Siyatik…

ilaç

sakroiliak eklem disfonksiyonu için ilaç kullanmak için iki nedeni vardır. ilk eklemde iltihap denilen şişme ve tahriş, aşağı getirmektir. İkinci ağrıyı kontrol etmektir.

Eğer iyi hissetmeye başladıktan bile, ilaç Doktorunuz size söyler yol almak. Çok yakında alarak durdurmak ise, iltihap ayrılmamak ve şifa sizin ortak tutabilir. Bu ağrı geri gelmek anlamına gelir.

Başlamak için, doktorunuz size ibuprofen veya naproksen gibi steroid olmayan anti-enflamatuar ilaçlar (NSAID) olarak adlandırılan reçetesiz satılan ilaçlar, denemenizi öneririz olabilir.

Bu işe yaramazsa, sen de dahil olmak üzere güçlü NSAID veya diğer ilaçlarını gibi, reçeteli ilaçlara hareket olabilir

Eğer uzun bir süre NSAİİ alırsak, bunlar, mide sorunlarına, kan basıncını yükseltmek ve böbrekler üzerinde zor olabilir. Onları alamaz, doktorunuz asetaminofen denemek için söyleyebilir.

Reçete kas gevşeticiler kaslarınızı yukarı gevşeterek ağrı azaltabilir. Bu generic (Soma), cyclobenzaprine (Flexeril) ve metaksalon (Skelaxin) içerir. Onlar da, midenize uykulu ya da hasta hissetmenize neden olabilir.

Fizik Tedavi

ilaç ağrı kolaylaştırır ve iltihaplı SI ortak yatıştırır gibi, fizik tedavi alanında daha esnek hale yardımcı olabilir. Bir terapist size gücü oluşturmak ve Sİ eklem daha hareketli hale getirecek egzersizleri öğretebilir. Ayrıca daha az zarar edeceğini hareket yollarını öğreneceksiniz. Muhtemelen oturumları iki üç kez bir hafta olacak, ama evde kendi hamle devam edebilirsiniz.

Doktorunuz ya da fiziksel terapist günlük aktiviteler sırasında sırtınızı ve SI eklemi stabilize etmek için geçici olarak bir özel kemer kullanarak önerebilir. senin ayaklarından biri diğerinden daha uzun olduğu için sizin Sİ eklem problemleri varsa, siz de ayakkabı özel ekler ya da asansörler alabilirsiniz.