Saccharomyces boulardii + mos

Saccharomyces boulardii lyo, Brewer’s Mast, Hansen CBS 5926, Levure de Boulangerie ve Probiyotik olarak da bilinen belirli bir maya şeklidir.

Saccharomyces boulardii lyo, mide ve bağırsaklardaki zararlı bakterilerin gelişimini önlemek için probiyotik ya da “dost bakteriler” olarak kullanılmıştır.

Saccharomyces boulardii lyo, alternatif tıpta, antibiyotik kullanmanın neden olduğu ishalin önlenmesinde veya bir besleme tüpü kullanılmasında etkili olduğu düşünülmektedir. Saccharomyces boulardii lyo, bebeklerde ve çocuklarda ishalin tedavisinde de muhtemelen etkili bir yöntemdir.

Saccharomyces boulardii lyo, Clostridium difficile (C. difficile) ‘nin neden olduğu ishale tekrar gelişimin önlenmesinde etkili bir yardımcı madde olarak kullanılmıştır. Bununla birlikte, bu ürün, bu tür ishalin ilk bölümlerinin tedavisinde etkili olmayabilir. Saccharomyces boulardii lyo, muhtemelen “gezici diyare”, HIV’li insanlardaki ishal ve Helicobacter pylori’nin neden olduğu mide ülserlerinin tedavisinde de etkilidir.

Araştırma ile kanıtlanmayan diğer kullanımlar, irritabl bağırsak hastalığı, Crohn hastalığı, ülseratif kolit, kistik fibroz, idrar yolu enfeksiyonları, maya enfeksiyonları, laktoz intoleransı ve diğer koşulları içermektedir.

Saccharomyces boulardii lyo’nun herhangi bir tıbbi durumun tedavisinde etkili olup olmadığı kesin değildir. Bu ürünün tıbbi kullanımı FDA tarafından onaylanmamıştır. Saccharomyces boulardii lyo, doktorunuz tarafından reçete edilen ilaç yerine kullanılmamalıdır.

Saccharomyces boulardii lyo genellikle bir bitki örneği olarak satılmaktadır. Pek çok bitkisel bileşik için düzenlenmiş üretim standartları mevcut değildir ve bazı pazarlanmış takviyelerin toksik metaller veya başka ilaçlarla kontamine olduğu tespit edilmiştir. Bitki / sağlık takviyeleri kontaminasyon riskini en aza indirmek için güvenilir bir kaynaktan alınmalıdır.

Saccharomyces boulardii lyo, bu ürün rehberinde listelenmeyen amaçlar için de kullanılabilir.

Ürün etiketinde ve ambalajında ​​bulunan tüm talimatları izleyin. Her sağlık uzmanınıza, kullandığınız tüm tıbbi durumlarınızı, alerjinizi ve tüm ilaçlarınızı bildirin.

Mayalara alerjiniz varsa ya da antifungal bir ilaç kullanıyorsanız, sakaromyces boulardii lyo kullanmamalısınız.

Klotrimazol (Mycelex Troche)

Itrakonazol (Sporanox)

Ketokonazol (Nizoral)

Mikonazol (Oravig)

Nistatin (Mycostatin, Bio-Statin, Nilstat); veya

Vorikonazol (Vfend).

Bir doktora, eczacınıza veya başka bir sağlık uzmanına, bu ürünü kullanmanız durumunda bu ürünü kullanmanızın güvenli olup olmadığını sorun

Zayıf bağışıklık sistemi (hastalığa veya belirli ilacı kullanarak)

laktoz intoleransı

Kurutulursan; veya

Eğer merkezi bir IV hattınız varsa (venöz kateter).

Saccharomyces boulardii lyo’nun doğmamış bir bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmiyor. Hamileyseniz, bu ürünü tıbbi yardım almadan kullanmayın.

Saccharomyces boulardii lyo’nun anne sütüne geçip geçmediği veya emzirilen bir bebeğe zarar verebileceği bilinmiyor. Bir bebeğe emziriyorsanız, bu ürünü tıbbi yardım almadan kullanmayın.

Bir çocuğa tıbbi tavsiye almadan herhangi bir bitki / sağlık takviyesi vermeyin. Diyare hastası bir doktor tarafından kontrol edilmelidir.

Bitki takviyelerinin kullanımını düşündüğünüz zaman, sağlık uzmanınızın tavsiyesi üzerine bilgi alın. Bitkisel / sağlık takviyeleri konusunda eğitim almış bir doktora danışmayı da düşünebilirsiniz.

Saccharomyces boulardii lyo’yu almayı seçerseniz, onu pakete veya sağlık uzmanı, eczacınıza veya diğer sağlık hizmeti sunucularına göre uygulayın.

Bu üründen etiket üzerinde öngörülenden daha fazla kullanmayın.

Saccharomyces boulardii lyo’yu yiyecekli veya gıdasız alabilirsin.

Saccharomyces boulardii lyo, kapsül ve toz formunda bulunur.

Tıbbi öneri almadan aynı zamanda farklı formülasyonlar (toz ile birlikte kapsüller gibi) kullanmayın. Bu üründen çok fazla alabilirsiniz.

Kapsülün tamamını yutabilir veya açıp içindekileri dilinize doğrudan serpebilirsiniz. İlacın içine yutulduğunda en az 4 ons su veya meyve suyu içirin.

Ağız tozunu kullanmak için paketi yırtın ve içeriğin tamamını en az 4 ons su, meyve suyu veya süt içine boşaltın. Bu karışımı karıştırın ve hemen hepsini içmek. Tüm dozu aldığınızdan emin olmak için, aynı cama biraz daha su ilave edin, hafifçe girdap edin ve hemen içeceksin.

Yutma kolaylığını sağlamak için, ilacı bir kapsül veya toz paketinden bir kaşık yoğurt veya elmalı gübre serpin. Çiğnemeksizin hemen yutun. Karışımı daha sonra kullanmak üzere saklamayın. Boş kapsülü atın.

Saccharomyces boulardii lyo ile tedavi gördüğünüz durum düzelmiyorsa veya bu ürünü kullanırken daha da kötüye giderse doktorunuzu arayın.

Bu ürünü nem ve ısıdan uzakta oda sıcaklığında saklayın. Soğutmayınız.

Bir sonraki dozunuz için neredeyse zaman, atlanan dozu atlayın. Unuttuğunuz dozu telafi etmek için extra saccharomyces boulardii lyo kullanmayın.

Acil tıbbi yardım isteyin veya 1-800-222-1222 numaralı telefondan Poison Help (Poison Yardım) hattını arayın.

Yiyecek, içecek ya da etkinlikle ilgili herhangi bir kısıtlama konusunda sağlık kuruluşunuzun talimatlarını izleyin.

Allerjik reaksiyon belirtileri varsa acil tıbbi yardım alın: kovanlar; Zor solunum; Yüz, dudak, dil veya boğazda şişme.

Tüm yan etkiler bilinmemekle birlikte, sakaromyces boulardii lyo’nun çoğu insan için 15 aya kadar kullanıldığında güvenli olduğu düşünülmektedir.

Genel yan etkiler aşağıdakileri içerebilir:

Gaz, şişkinlik; veya

kabızlık.

Bu, yan etkilerin tam bir listesi değil, bazıları da ortaya çıkabilir. Yan etkiler hakkında tıbbi yardım için doktorunuza başvurun. Yan etkileri 1-800-FDA-1088 numaralı telefondan FDA’ya bildirebilirsiniz.

Diğer ilaçlar reçeteli ve reçetesiz ilaçlar, vitaminler ve bitkisel ürünler de dahil olmak üzere sakaromyces boulardii lyo ile etkileşim halindedir. Her sağlık uzmanınıza, şimdi kullandığınız tüm ilaçları ve kullanmaya başladığınız veya kullanmayı bıraktığınız ilaçları bildirin.

 Cerner Multum, Inc. Sürüm: 2.03. Tadilat Tarihi: 2015-12-04, 11:16:04 AM.