romatoid artrit: parmak ve el ameliyatları – Konu genel bakış

dahil olmak üzere el eklem problemleri romatoid artrit neden düzeltmek için çeşitli ameliyatlar vardır

Dergi her sayısında, biz geniş bir konu yelpazesi hakkında okuyucuların soruları cevaplamak için uzmanlar sormak. Bizim May 2011 sayısında, romatoid artrit ile bir okuyucu kocası onu daha yardımcı olmuyor neden ‘ın romatoloji uzmanı Scott Zashin, MD, diye sordu.

Cerrahinin temel amacı ağrıyı azaltmak ve yeme, banyo yapma, giyinme ve gibi temel faaliyetleri yapmaya devam sağlayacak bazı minimal fonksiyonu geri olduğunu.

serbest veya bilek ve el (median sinir) duygu malzemeleri ortasından çalışan bir sinir üzerindeki baskıyı hafifletmek için el bileğinde bir kesilmesini içerir karpal tünel; parmaklar (fleksiyon kontraktürleri) anormal bükülmesini tedavisinde kullanılan olabilir tendon bırakma; tamir veya bir tendonun yeniden bağlanması için kullanılabilir tendon onarımı; Sinovektomi acıyı hafifletmek için, (iltihaplı doku veya sinovyumun çıkarılması). Genellikle diğer cerrahi girişimler ile birleştirilir. Ayrıca doku iltihabı satırları eklemler (sinovyum) tendonları etkileyen olduğu zaman tendon hasarı riskini azaltmak için yapılabilir. Uzun vadeli eklem hasarının üzerindeki etkisi belirsizdir; Ortak yenileme, plastik veya metal-ve-plastik kaplamaları ile parmakların ortak yüzeyleri hasar değiştirir bir prosedür. Bu, daha normal parmak hizalama geri ağrıyı hafifletmek ve fonksiyonunu artırabilir; Ortak kemik uçları ayrılmış ve metal ve / veya plastik bileşenler ile ikame edildiği toplam rezeksiyon artroplastisi; Artrodez, eklem sürekli birlikte kaynaşık olan bir prosedür. Bu prosedür ciddi hareketini sınırlayan, ama genellikle ağrıyı hafifletir.