roman papatya: kullanımlar, yan etkileri, etkileşimleri ve uyarılar

Anthemis nobilis AnthÃmis, AnthÃmis Odorante, Babuna Ke Phool, Camomille d’Anjou, Camomille Noble, Camomille Romaine, Chamaemelum nobile, Chamomilla, Papatya, Chamomillae Ramane Flos, İngilizce Papatya, Fleur de Camomille Romaine, Flores Anth ..; Tüm Anthemis nobilis İsimler AnthÃmis, AnthÃmis Odorante, Babuna Ke Phool, Camomille d’Anjou, Camomille Noble, Camomille Romaine, Chamaemelum nobile, Chamomilla, Papatya, Chamomillae Ramane Flos, İngilizce Papatya, Fleur de Camomille Romaine, Flores Anthemidis’in, Bahçe Papatya görün Grosse Kamille, Zemin Apple, Huile Essentielle de Camomille Romaine, Düşük Papatya, Manzanilla, Manzanilla Romana, Ormenis nobilis, Roma Papatya Esansiyel Yağı, Romische Kamille, Tatlı Papatya, liberal parti üyesi Tesisi; gizle İsimler

Roma papatya bir bitkidir. çiçekbaşları ilacı yapmak için kullanılır; Roma papatya nedeniyle zihinsel stres hazımsızlık, bulantı, kusma, iştah kaybı ve bağırsak gazı (gaz) gibi çeşitli sindirim bozuklukları için kullanılır. Kadınlar sabah bulantısı ve ağrılı adet dönemleri için kullanabilirsiniz. Ayrıca ağrı için kullanılan ve burun ve ağız, sinüs ağrısı (sinüzit), ve eklem (romatizmal) bozukluklar zarının şişmesi olduğunu; Roma papatya ağrı ve şişlik (inflamasyon) ve merhemler, kremler bir mikrop öldürücü olarak doğrudan cilde uygulanır ve jeller kırık meme, iltihaplı dişetleri ve cildin tahriş tedavisinde kullanılan. Aynı zamanda yaraların, yanık, egzama, donma, pişik, yara (dekübit ülserler), ve hemoroid için topikal olarak kullanılmaktadır; Roma papatya bazen diğer otlar ile karıştırılır ve karaciğer ve safra kesesi hastalığı, safra taşı, karaciğer yağlanması, kronik mide ekşimesi, iştah kaybı, sindirim bozuklukları, ROEMHELD sendromu denilen bir kalp rahatsızlığı, bebeklerde hazımsızlık ve kabızlık belirli türleri için ağız yoluyla alınır. Bu bir “kan temizleyici” ve genel kadın tonik olarak kullanılır ve menstrüel kramp ve adet düzensizlikleri önlemek için; Bazı insanlar bir buhar banyosunda Roma papatyası koymak ve sinüs iltihabı, saman nezlesi, boğaz ağrısı ve kulak iltihabı için nefes ve ağrı kesici olarak; gıda ve içeceklerde, uçucu yağ ve ekstre aroma bileşenleri olarak kullanılır; İmalatta, Roma papatya uçucu yağ sabun, kozmetik ve parfümler ve lezzet sigara tütün bir koku olarak kullanılır. ekstrakt aynı zamanda, kozmetik ve sabun kullanılır. Çaylar saç ton ve arıtıcı olarak kullanılmıştır, ve parazit solucan enfeksiyonlarının tedavisi için.

Roma papatya, gaz (gaz) azaltmaya yardımcı kasları gevşer ve sedasyon neden olabilir kimyasallar içerir. doza bağlı olarak, hafifletilmesi veya mide bulantısına neden ya.

Yetersiz Kanıt fo; Hazımsızlık; Mide bulantısı; Kusma; Ağrılı dönemler; Boğaz ağrısı; Sinüzit; egzama; yaralar; Boğaz meme ve diş etleri; Karaciğer ve safra kesesi sorunları; Frozbit; Bebek bezi isiliği; Hemoroid; Diğer durumlar. Daha kanıt bu kullanımlar için Roma papatya etkinliğini değerlendirmek için gereklidir.

ilaç olarak ve gıdaların ağız yoluyla alındığında Roma papatya çoğu insan için güvenli görünüyor. Büyük miktarlarda, bu kusmaya neden olabilir. Aynı zamanda ragweed, kadife çiçeği, papatya, ya da benzer otlar duyarlı kişilerde alerjik reaksiyona neden olabilir; Roma papatya esansiyel yağı da inhale ya da cilde uygulandığında güvenli görünüyor; Özel Önlemler ve Uyarılar: Gebelik ve emzirme: Gebelik sırasında tıbbi miktarlarda ağız yoluyla alındığında Roma papatya OLASI UNSAFE olduğunu. Roma papatya düşüklere neden olduğuna inanılmaktadır. Yeterince gebelik sırasında cilde uygulayarak güvenliği hakkında bilinen değil. Eğer hamile iseniz Roma papatyası kullanmaktan kaçının; Bu emzirme ise Roma papatya önlemek için de en iyisidir. yeterince bakım bebek nasıl etkileyeceğini hakkında bilinen değil; Alerji yakupotu ve ilgili tesisler: Roma papatya Asteraceae / Compositae ailesinin duyarlı kişilerde alerjik reaksiyona neden olabilir. Bu ailenin üyeleri ragweed, kasımpatı, marigolds, papatyalar, ve diğerleri sayılabilir. Eğer alerjiniz varsa, Roma papatyası almadan önce sağlık kuruluşu ile kontrol ediniz.

Şu anda ROMAN PAPATYA Etkileşimleri hiçbir bilgiye sahip

Roma papatya uygun dozu kullanıcının yaşı, sağlık ve diğer bazı koşullar gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Şu anda Roma papatya için doz uygun bir aralığı belirlemek için yeterli bilimsel bilgi yoktur. Doğal ürünler her zaman mutlaka güvenli olmadığını akılda tutmak ve dozlarda önemli olabilir. Ürün etiketleri ile ilgili yönergeleri izleyin ve kullanmadan önce eczacınıza veya doktorunuza veya diğer sağlık uzmanına danışın emin olun.

Referanslar

kronik ağrı için bir tamamlayıcı tedavi olarak aromaterapi J. kullanın toka. Altern Sağlık Med 199; 5: 42-51.

Federal Yönetmelikler Elektronik Kod. Başlık 21. Bölüm 182 – genel olarak güvenli kabul maddeler. http://ecfr.gpoaccess.gov/cgi/t/text/text-idx?c=ecfr&sid= 786bafc6f6343634fbf79fcdca7061e1 & RGN = DIV5 & view = metin & düğümü = 21: 3.0.1.1.13 & KİMLİK NO = 21 adresinden ulaşılabilir

Soyguncular JE, Tyler TİC. Seçim Tyler Bitkiler: Phytomedicinals Terapötik Kullanımı. New York, NY: Haworth Bitkisel Press, 1999.

Subiza J Subiza JL, Hinojosa M, et al. papatya te alımından sonra anafilaksi; diğer kompozit polenleri ile çapraz reaksiyon bir çalışma. J Allergy Clin Immunol 198; 84: 353-8.

Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Tüketici Version. Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Professional Version bkz. ÂTherapeutic Araştırma Fakültesi 2009.

Örn. Ginseng, C vitamini, depresyon