Rimantadin (oral yol) uygun kullanımı

Dozlama

Kayıp doz

Doktorunuzla daha önce gribe yakalanmama olasılığınız hakkında konuşun.

Bu ilaç en iyi maruz kalmadan önce veya enfekte olduktan sonra grip bulaşmış kişilere verilir.

Gribi almanıza engel olmak için, bu ilacı tam zamanlı tedavi için kullanmaya devam edin.

Halihazırda gribe yakalandıysanız, birkaç gün sonra kendinizi daha iyi hissetmeye başlamış olsanız bile, bu ilacı tam zamanlı tedavi için kullanmaya devam edin. Bu, enfeksiyonunuzu tamamen temizlemenize yardımcı olacaktır. Bu ilacı çok erken almayı bırakırsanız belirtileriniz geri dönebilir. Bu ilaç en az 5 ila 7 gün süreyle alınmalıdır.

Bu ilaç, kanda sabit bir miktar olduğunda iyi çalışır. Miktarı sabit tutmaya yardımcı olmak için herhangi bir doz kaçırmayın. Ayrıca, gündüz ve gece eşit aralıklarla dozları almak en iyisidir.

Her kullanımdan önce oral sıvı çalkalayın. Her dozu doğru bir şekilde ölçmek için ilacı özel olarak işaretlenmiş bir ölçüm kaşığı veya başka bir cihazla ölçün. Ortalama bir ev çay kaşığı doğru miktarda sıvı tutar.

Depolama

Bu tıbbın dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilacın ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Bu ilacın bir dozunu kaçırırsanız, mümkün olan en kısa sürede alınız. Bununla birlikte, bir sonraki dozunuz için hemen hemen vaktiniz varsa, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza dönün. Doz dozlarını ikiye katlama.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Sağlık uzmanınıza, kullanmadığınız herhangi bir ilacı nasıl elden geçirmeniz gerektiğini sorun.

İlacı, ısı, nem ve direkt ışıktan uzakta oda sıcaklığında kapalı bir kapta saklayın. Donmaya devam edin.

Oral sıvıyı 14 gün boyunca oda sıcaklığında saklayın.