paslı yapraklı ormangülü: kullanımlar, yan etkileri, etkileşimleri ve uyarılar

Açelya, Laurier-Rose des Alpes, Rhododendri Ferruginei Folium, Rhododendron Alpin, Rhododendron Ferrugineux, Rhododendron ferrugineum, Rododendro, Rosage, Rose des Alpes, Rose du Diable, Rosebay, Pas-Kırmızı Rhododendron, Rusty yapraklı Rhododendron, ..; Tüm İsimler Azalea, Laurier-Rose des Alpes, Rhododendri Ferruginei Folium, Rhododendron Alpin, Rhododendron Ferrugineux, Rhododendron ferrugineum, Rododendro, Rosage, Rose des Alpes, Rose du Diable, Rosebay, Pas-Kırmızı Rhododendron, Rusty yapraklı Rhododendron, Kar Rose görün; gizle İsimler

Rusty yapraklı ormangülü bir bitkidir. Zehirli olarak kabul edilir. Rhododendron balı € Smad honey.â € T Bununla birlikte, yapraklar ilaç yapmak için kullanılır â olarak bilinir; ciddi güvenlik endişelerine rağmen, paslı yapraklı ormangülü gibi gut, kas ve eklem ağrıları (romatizma), sinir ağrısı (nevralji), siyatik, yüz ağrısı (trigeminal nevralji), kas ağrısı, migren gibi ağrılı durumlar için diğer otlar ile birlikte kullanılır , baş ağrısı ve kaburga ağrısı; Diğer kullanımlar kas veya arterler (hipertoni), eklem hastalığı, kas sertleşmesi, zayıf bağ dokusu, hava değişimi, safra taşı, böbrek taşları, yüksek tansiyon duyarlılık aşırı gerilim tedavisi ve yaşlanma bozuklukları dahil.

Rusty yapraklı ormangülü kan basıncını düşürmek kimyasallar içerir. Aynı zamanda zehirlenmesine neden olabilir düşük dozlarda, bazı durumlarla ilişkili ağrıyı rahatlatmak olabilir sinirlerin elektriksel aktivitesi ile ancak yüksek dozlarda müdahale kimyasallar içerir.

Yetersiz Kanıt fo; kas veya arterlerde (hipertoni) Extreme gerginlik; Kas ve eklem ağrısı (romatizma); Eklem hastalığı; kasların sertleşmesi; Kas ağrısı; Zayıf bağ dokusu; Sinir ağrısı (nevralji); Hava değişimine duyarlılık; Siyatik; Yüz ağrısı (trigeminal nevralji); Migren; Baş ağrısı; Yüksek tansiyon; Kaburga ağrısı; Gut; Safra taşları; Böbrek taşı; bozuklukları Yaşlanma; Diğer durumlar. Daha kanıt bu kullanımlar için paslı yapraklı ormangülü etkinliğini değerlendirmek için gereklidir.

Paslı yapraklı ormangülü güvenli değildir. tüm bitki zehirli olarak kabul edilir. paslı-yapraklı ormangülü alarak halsizlik, baş dönmesi, bulantı, kusma, düşük kan basıncı, yavaş kalp atışları, düzensiz kalp atışı, ve bulanık görmeye neden olabilir. Zehirlenme belirtileri terleme, bozulmuş bilinç, titreme, bayılma, şok, nöbet, kalp ve solunum arrest, şiddetli uyuşukluk, ve muhtemelen ölüm arasında; Özel Önlemler ve Uyarılar: Gebelik ve meme -Besleme: Paslı yapraklı ormangülü almak için, özellikle hamile veya emziren kadınlar, herkes için güvenli değil bu. Bu zehirli kimyasallar içerir.

Şu anda RUSTY yapraklı Rhododendron Etkileşimler için hiçbir bilgiye sahip

paslı yapraklı ormangülü uygun dozu kullanıcının yaşına, sağlık ve diğer bazı koşullar gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Şu anda paslı yapraklı ormangülü için doz uygun bir aralığı belirlemek için yeterli bilimsel bilgi yoktur. Doğal ürünler her zaman mutlaka güvenli olmadığını akılda tutmak ve dozlarda önemli olabilir. Ürün etiketleri ile ilgili yönergeleri izleyin ve kullanmadan önce eczacınıza veya doktorunuza veya diğer sağlık uzmanına danışın emin olun.

Referanslar

Biberoğlu S, Biberoğlu K, Komsuoğlu B. Deli bal. JAMA 198 [Editöre Mektup]; 1943: 259.

Furbee B, Wermuth M. Hayatı tehdit bitki zehirlenmesi. Crit Care Clin 199; 13: 849-88.

Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Tüketici Version. Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Professional Version bkz. ÂTherapeutic Araştırma Fakültesi 2009.

Örn. Ginseng, C vitamini, depresyon