omuz slap lezyonu: belirtileri, nedenleri, tedavisi ve teşhisi

Ağrı Yönetimi Eğilimler

Bir SLAP gözyaşı omuz yaralanma belli bir türüdür.

SLAP Başka bir deyişle, -in “posterior superior labrum, anterior” açılımı “önden arkaya, labrumun üst kısmı.” Bir SLAP yaralanmalara, yaralı ya da yırtık labrumun parçası anlamına gelir.

labrum yıpranmalar nedeniyle veya bir yaralanma gözyaşları. Sen eğer bir SLAP gözyaşı alabilirsiniz

Bu yaralanma ilk kimin spor havai atma bir sürü yapmak için onları gerektiren beyzbol oyuncuları gibi, sporcular 1980’lerde tespit edilmiştir.

SLAP gözyaşlarıyla Birçok kişi aynı zamanda rotator manşet bir gözyaşı gibi diğer omuz yaralanmaları var.

Bir SLAP yırtığı belirtileri şunlar olabilir

SLAP gözyaşları yaygın değildir çünkü omuz ağrısı neden olabilir ve pek çok başka şeyler vardır çünkü SLAP gözyaşı tespit etmek zor olabilir. Yolları bir SLAP gözyaşı dahil teşhis etmek

senin flaşların düşmek; omzunda Güz; Bir araba kazasında da flaşların kendinizi brace; art arda veya çok ani ağır nesneleri kaldırmak; Böyle bir beyzbol atma gibi havai etkinlikler, bir sürü yapmak.

, Haşhaş tıklayarak, ya da omuz yakalamak; Eğer başınızın üzerinde kolunuzu hareket veya topu atmak ağrı; omuz zayıflık ya da istikrarsızlık hissi; Acı verici Ağrı. İnsanlar genelde zor bir zaman tarif veya ağrı tam olarak nerede olduğunu işaret var.

Doktorunuz ağrıya neden olan hareketler görmek için etrafında omuz eklemini hareket ettiği bir dizi test; MR. Eğer bir MRI tarama yapmadan önce özel bir boya omuz içine enjekte edilir. bir boya kullanıldığında, test MRI arthrogram denir; Artroskopik cerrahi. Bu, bir SLAP gözyaşı olup olmadığını bilmek tek emin yoludur. Doktorunuz omuz küçük kesikler, denilen kesiler yapacaktır. Sonra o ince bir tüp takılı küçük bir kamera takarak eklem içine bakabilirsiniz. Doktor aynı zamanda gözyaşı onarmak için mümkün olabilir.