Konu genel bakış – cinsellik emzirme sırasında

Kadın Sağlığı Trendler

Doğum ve emzirme cinsel arzu etkileyebilir. doğumdan Tükenme, göğüs ağrısı, bebeğinizin talepleri ve kurtarma eşiniz ile samimiyeti ilgi azaltabilir. Bebek doğduktan sonra Ama daha rahat seks yapmak hissedebilirsiniz. Her kadının deneyimi farklıdır.

Bazı kadınlar emzirme döneminde uyandırdı hale dikkat edin. Bu hissi cinsel tepki benzer olmasına rağmen, bu cinsel tahrik edilmez. Bu emzirme için meme hazırlama vücudunuzun yoludur.

duyguların, endişeleri ve beklentileri hakkında eşinizle konuşun. Mümkün Ayrıca, dinlenme. İkiniz duygusal ve fiziksel yeniden bağlanmak için bir süre kurmak için deneyin.

Eğer cinsel uyandırdı zaman, süt sızıntı veya göğüsleri akabilir. Bu rahatsız edici bulursanız, kullanışlı havlu veya hazırlamak için diğer tedbirleri alır; Ayrıca vajinal kuruluk karşılaşabilirsiniz. bu bir sorun haline gelirse, vajinal yağlar nemi sağlamak için kullanılabilir. Ayrıca doğurdu çünkü birkaç ay olmuştur eğer doğum kontrol hapları hakkında doktorunuza sorabilirsiniz. östrojen çok düşük bir dozunu içeren tip yararlı olabilir.