kızamıkçık testi

Bir kızamıkçık kan testi bağışıklık sistemi tarafından yapılır antikorlar kızamıkçık virüsü öldürmek için algılar. Bu antikorlar yıl kan kalır. Bazı antikorların varlığı son enfeksiyon, geçmiş enfeksiyon anlamına gelir, ya da hastalığa karşı aşılanmış olması.

Bir kızamıkçık testi genellikle ya da o kızamıkçık risk altında olup olmadığını belirlemek için hamile kalmayı isteyen bir kadın için yapılır. Çeşitli laboratuar yöntemleri kan rubella tespit etmek için kullanılabilir. en yaygın olarak kullanılan yöntem, enzim bağlantılı immünosorbent deneyi (ELISA EIA) ‘dir.

Kızamıkçık için bir test olmadığını öğrenmek için yapılır

doğum kusurları ile doğmuş bazı bebeklerin doğuştan kızamıkçık test edilebilir.

Özel bir hazırlık bu testi yaptırmadan önce gereklidir.

Kan irade bir numune alarak sağlık meslek

Polen sayımları, tedavi ipuçları ve daha fazlası.

Bu burnunuzu bir şey değil.

ya da hamile kalmayı isteyen bir kadın kızamıkçık için bağışıklık olduğu; Son zamanlarda enfeksiyon kızamıkçık virüsünün neden olduğu. IgM antikorlarının varlığı mevcut veya yeni enfeksiyon anlamına gelir; Bir kişi kızamıkçık aşısı yapılmış. Antikorların varlığı bağışıklık aşılama ya da geçmiş enfeksiyon ya yoluyla alınan anlamına gelir; Gebe kadınlarda temas halinde olan sağlık profesyonelleri kızamıkçık oldu. kızamıkçık olmamıştır bir sağlık profesyoneli hamile bir kadına kızamıkçık yayılma riskini önlemek için aşı gerekebilir.

kan akışını durdurmak için üst kol etrafında elastik bir bant sarın. Damar içine iğne koymak daha kolaydır böylece büyük bant altında damarları yapar; alkol ile iğne sitesini temizleyin; damar içine iğne koyun. Birden fazla iğne batması gerekebilir; kan ile doldurmak için iğneye bir boru bağlayın; Yeterince kan toplandığı zaman kolundan bant çıkarın; iğne çıkarılır olarak iğne sitesi üzerinden bir gazlı bez ya da pamuk koymak; sitede baskı ve daha sonra bir bandaj koymak.