Kilo verme hedefinizi belirleyin – Bedel kilo kaybı planı

Davranış değişiminin uzun süre dayanması için basit bir hedef belirleme tekniği olan SMART yardımcı olabilir. Kilo vermek gibi hedefler belirlerken bunun hakkında SMART olmaya çalışın. Için SMART standları

Kilo verme planına başlamadan önce ne kadar kilo vermeniz gerektiğini öğrenmek için yukarıdaki BMI hesap makinesini kullanın.

BMI aleti sağlıklı kilo aralığınızdaysa ve gerekirse sağlıklı bir kilo elde etmek için ne kadar kaybetmeniz gerektiğini size söyleyecektir.

İdeal olarak, yüksekliğiniz için sağlıklı ağırlık kategorisinde (18.5 – 24.9) BMI sağlayan bir hedef ağırlık hedeflemelisiniz.

Kilo vermek

BMI aracı ayrıca, güvenli bir oranda kilo vermenize yardımcı olmak için size kendi kişisel günlük kalori yardımı sağlayacaktır.

Doğru bir kilo kaybı hedefi olması, kilo kaybı yolculuğunuza odaklanmış ve motive edilmiş olmanız için yararlı bir yöntemdir.

Kilo verme hedefinizi hazırladıktan sonra kilo kaybı planının 1. haftasını, 12 haftalık diyet ve egzersiz rehberini indirin.

Kaybedecek çok kilo varsa, sağlıklı bir BMI elde etmek için yeterli kilo kaybetmek oldukça yıldırıcı görünebilir.

Bazı insanlar genel hedef ağırlıklarına doğru ilerledikçe motive kalmak için kendilerine küçük kilo kaybı hedefleri koymayı sever.

Bununla birlikte, hedeflerinizi ayırmayı seçersiniz, onları belirli, ölçülebilir ve son başvuru tarihine getirmeye çalışın.

C25K mezunları için 5K + çalışan podcast’ler

Kilo vermeye çalışırken, hızlı sonuçlar almak cazip geliyor. Ancak çalışmalar, kilo vermeyi çok hızlı bitiren kişilerin tekrar tekrar koyduğunu gösteriyor.

Kilo verme planı, erkekler için 1,900 kcal, kadınlar için 1,400 kcal’lık bir günlük kalorisel paraya yapışarak haftada 0,5 kg ila 1 kg (1 lb ila 2 lb) arasında güvenli bir oranda kilo vermenize yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Tıbbi denetim altında yapılmadığı sürece, bundan daha hızlı kilo verme yetersiz beslenme ve safra taşları da dahil olmak üzere sağlık problemleri riskini artırabileceği gibi yorgun ve sıkıntılı hissetmenize neden olabilir.

Kilo verme planına başlamak hakkında bilgi edinin.

05/12 /

Kanepeye 5K ile devam edin

05/12 /

12 haftalık diyet ve egzersiz planını da içeren sağlıklı kilo vermenize yardımcı olacak kilo kaybı kaynakları

Kanepeden 5K mezunlarına yeni podcast’lerle koşu seviyenizi yükseltin

C25K planımız, kanepeden hemen herkesi alıp dokuz hafta içinde 5 km’yi geçecek şekilde tasarlanmıştır

Güç ve esneklik podcast serisi ve ücretsiz kişisel antrenör ol

Mukavemet ve Esneklik