kilo sorunu için tarama – konu genel bakış

Doktorlar rutin kontrolleri çocukları tartın. Onlar çocuğunuzun aynı yaştaki diğer çocuklara fiziksel karşılaştırır görmek nasıl bir büyüme grafiği üzerinde ölçümler arsa. Doktorlar çocuğunuzun büyüme modelini belgelemek için her rutin sınavı grafik güncelleyin.

beklenenden. Doktorlar daha ağır onun yüksekliği ile ilgili olarak bir çocuğun ağırlığını ölçmek için büyüme çizelgeleri veya vücut kitle indeksi (VKİ) kullanımı çocuklara söz ederken “Kilolu” ve “obez terimleri bazen kullanılır. Çocuğunuz yaşı ise 2 veya daha eski, bu Etkileşimli Aracı ile kendi BMI öğrenmek: Çocuğunuzun BMI nedir?

Çocuğunuzun fazla kilolu veya obez olduğunu endişeleriniz varsa, sizinle çocuğunuzun büyüme çizelgeleri ve tıbbi geçmişi gözden geçirmek için doktorunuza danışın.

ABD Önleyici Hizmetler Görev Gücü (USPSTF) 6 obezite için 18 çocuk yaşları taramak için BMI kullanılmasını önerir. 1

Bazen bir çocuğun BMI ve ağırlık çocuk çok fazla vücut yağı olan riski olmadan artırabilir. yükseklikleri büyümeye başlamadan önce çocuk ağırlığı önemli bir kazanç sağlamak için, örneğin ergenlik öncesi ve sırasında normaldir. Ayrıca, (örneğin spor çok aktif olan çocuklar gibi) çok kaslı çocukların yüksek BMI var ama vücut yağının normal ya da düşük-daha-normal miktarda olabilir.

Çocuğunuzun VKİ ve büyüme paterni kilo problemi işaret ediyorsa, doktorunuz çocuğunuza kilo alımına neden olabilir sağlık sorunları arar bir sınav verecektir. Bu yeme ve fiziksel aktivite alışkanlıkları hakkında sorular içerebilir. sağlık sorunları için rutin muayeneler de zamanla önemli olacaktır.

Çocuğunuzun BMI doğumdan itibaren büyüme grafiği yüksek olmuşsa, bu onun sağlıklı boyut ve büyüme hızı olabilir. O ya da o sadece aynı cinsiyet ve yaş diğer çocuklara göre daha büyük olabilir; Çocuğunuzun BMI desen aniden büyüme grafiği yüksek bir aralığa bir alt aralıktan atladı varsa, çocuğunuz kilolu olma riski altında olabilir. Doktorunuz dikkatli kilo oranında bir değişiklik izlemek için zamanla büyümesini takip edecektir. Çocuğunuz danışmanlık ve sağlıklı bir kilo için yaşam tarzı değişiklikleri yapmak için diğer yardıma ihtiyacı olabilir; Aileniz obezite öyküsü varsa, çocuğunuzun kilolu olma riski yüksektir.

Sağlıklı, lezzetli tarifler ve Yeme Kuyu dergisi.

Eğer egzersiz yaparken, aralarında saymak gerekir …