hamile kalmadan önce size genleri ekrana gerekir?

Ne sen bile hamile kalmadan önce genetik bozukluğu olan bir çocuğa sahip olma şansınızı öğrenmek olurdu? Modern test mümkün kılar. evde testleri ile, ekranlı almak için her zamankinden daha kolay.

Ama yüksek riskli kabul konum ne olur? hamile kalmadan önce size genleri kontrol etmelidir? Doktorunuz veya bir genetik danışman karar vermenize yardımcı olabilir.

Bir kişi bir genin iki kötü kopyaları, her biri bir ebeveynden olduğunda birçok genetik bozukluklar meydana gelir. Yalnızca bir hatalı kopya varsa, durumun herhangi bir belirti olmaz, ama bunun için bir “taşıyıcı” dır. siz ve eşiniz hem de ona kötü geni geçmesi yalnızca Bebeğiniz bozukluğu doğmuş olacak.

hamile kalmadan önce de önyargı testi denilen genetik bir taşıyıcı taraması yapmak için, doktorunuz bir checkup sırasında tükürük veya küçük bir kan örneği alacaktır. O test için bir laboratuara numune göndereceğiz. Eğer bir evde kiti kullanıyorsanız, size örnek alınır ve bir laboratuara kendiniz bunu göndereceğiz. Testler belirli hastalıklara bağlı genlerin için DNA yakından bakmak. Standart tarama testleri kontrol

Mide yanması relie için ipuçları; Sağlıklı Diapering: Temel; Hamileler için diş Ziyaretler

genişletilmiş genetik taşıyıcı gösterimleri denilen yeni testler, aynı zamanda nadirdir ve birkaç tedaviler bazıları 400’den fazla diğer hastalıkların, için kusurlu genleri bulabilirsiniz. Üniversal test ve evde tarama kitleri, gebelik öncesinde kendi genlerini kontrol etmek için tüm risk seviyesi insanlar için kapıyı açtı.

İkinizden biri taşıyıcı olma riski daha yüksektir ise Doktorunuz muhtemelen sizin ve eşiniz için bir test tavsiye eder. Bu ise olabilirdi

Eğer bu gruplardan birine değilseniz, bir tane almak için karar vermeden önce bir taramanın sonuçları sizin için ne anlama gelebileceği hakkında düşünüyorum.

Sağlıklı Yemek Tarifleri Eksi Heartbur; Germ itibaren Ailenizi Koruyun; İnkontinans utandım?