gomalak: kullanımlar, yan etkileri, etkileşimleri ve uyarılar

Goma Laca, Gomme-Laqué, Gommelaque, Gomme Laqué, Lac, Lacca, Laccifer lacca.

Gomalak böcek Laccifer lacca ile yapılır. donanım mağazalarında bulunan vernik benzeri ürün ile bu böcek tarafından yapılan gomalak karıştırmayın. Vernik benzeri gomalak metanol (metil alkol) içerir ve çok zehirlidir; Diş hekimliğinde, Laccifer lacca gelen gomalak protez ve diğer diş ürünleri yapmak için kullanılır. farmasötik endüstrisinde, şellak bir tablet kaplama olarak ve diğer kullanımlar için kullanılır. İmalatta, gomalak mobilya için bir yüzey, saç spreyi bir katkı maddesi olarak ve diğer kozmetik olarak kullanılır. gomalak eczacılık, diş hekimliği ve imalat yıllardır kullanılıyor olmasına rağmen, zaman içinde bazı ürünlerde bunun nedeni yaş için artık gözden düşmüş; Shellac herhangi bir tıbbi kullanımları yoktur.

Shellac berrak kaplama özellikleri ve doğal bir â € œglue.â € olarak kullanılır

Yetersiz Kanıt fo; Herhangi bir tıbbi kullanımı.

Farmasötik ürünlerde ağız yoluyla alındığında Shellac çoğu insan için güvenlidir. Birkaç kişi gomalak alerjisi olan. nalburdan vernik benzeri ürün ile diş ve ilaç üretiminde kullanılan gomalak karıştırmayın. Vernik benzeri gomalak metanol (metil alkol) içerir ve çok zehirlidir; Özel Önlemler ve Uyarılar: Gebelik ve meme -Besleme: Yeterince gebelik ve meme -Besleme sırasında gomalak kullanımı hakkında bilinen değil. Güvenli tarafta kalmak ve kullanımını önlemek; Shellac alerji: Bazı insanlar gomalak alerjisi vardır. Eğer alerji bu tür varsa bunu kullanmıyorum.

Şu anda Shellac Etkileşimler için hiçbir bilgiye sahip

şellak uygun dozu kullanıcının yaşı, sağlık ve diğer bazı koşullar gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Şu anda shellac için doz uygun bir aralığı belirlemek için yeterli bilimsel bilgi yoktur. Doğal ürünler her zaman mutlaka güvenli olmadığını akılda tutmak ve dozlarda önemli olabilir. Ürün etiketleri ile ilgili yönergeleri izleyin ve kullanmadan önce eczacınıza veya doktorunuza veya diğer sağlık uzmanına danışın emin olun.

Referanslar

Federal Yönetmelikler Elektronik Kod. Başlık 21. Bölüm 182 – genel olarak güvenli kabul maddeler. http://ecfr.gpoaccess.gov/cgi/t/text/text-idx?c=ecfr&sid= 786bafc6f6343634fbf79fcdca7061e1 & RGN = DIV5 & view = metin & düğümü = 21: 3.0.1.1.13 & KİMLİK NO = 21 adresinden ulaşılabilir

Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Tüketici Version. Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Professional Version bkz. ÂTherapeutic Araştırma Fakültesi 2009.

Örn. Ginseng, C vitamini, depresyon