cinsellik ve üreme sorunları (pdqâ®): Kanser bir yan etkisi olarak destekleyici bakım [] -Cinsel sorunlar

kanser kanser ve tedavilerin çoğu türleri cinsel yan etkilere neden olabilir.

İnsidans ve Mortalit; 2014 yılında yeni vaka ve Amerika Birleşik Devletleri’nde testis kanseri ölümleri Tahmini: [1; Yeni olgular: 8820; Ölümler: 380; Testis kanseri en sık genç ve orta yaşlı erkeklerde gelişen yüksek oranda tedavi edilebilen, genellikle iyileştirilebilir, kanser türüdür. Çoğu testis kanserleri germ hücreli tümörlerdir. farklı prognoz ve tedavi algoritmaları çünkü tedavi planlaması için, germ hücreli tümörler geniş seminomlar ve Nonseminomlar ayrılır. hastalarda ile …

Az diğer kanser türleri cinselliklerini nasıl etkilediği hakkında bilinmektedir.

Hem cinsel istek ve yeteneği etkilenebilir.

Kanser hastaları için en sık görülen cinsel sorunlar şunlardır

erkeklerde daha az yaygın sorunlar şunlardır

Kadınlarda daha az yaygın sorunlar şunlardır

Kanser tedavisinde diğer birçok fiziksel yan etkileri aksine, cinsel sorunlar, kanser tedavisi sonrası ilk iki yıl içinde daha iyi olmayabilir. sorunlar zamanla kötüleşir olabilir ve normal hayata dönüş yolunda alabilirsiniz. cinsel fonksiyon değişimlere uyum sağlama öğrenme yardım almak önemlidir nedeni budur.

Siz ve eşiniz sizin için normal olan ne olduğuna karar.

Cinsellik beden ve zihin hem de kapsar. “Normal” cinsel işlev geniş bir aralığı kapsar. Siz ve eşiniz sizin için neyin normal olduğunu tanımlar. “Normal” aşağıdaki etkilenebilir

Cinsel fonksiyon yaşam kalitesinin önemli bir parçası olabilir. Eğer cinsel fonksiyon ile ilgili problemleri veya endişeniz varsa doktorunuzla konuşun. Doktorunuz cinsel sorunlar hakkında sizinle konuşmak yapamıyorsanız, diğer yerlerden ya da onlar hakkında sizinle konuşurken rahat bir doktorun adını bilgi isteyiniz.

Bu bilgiler, üretim ve Nationa tarafından sağlanır; cance; Enstitü (). yazılı beri bu konudaki bilgiler değişmiş olabilir. En güncel bilgiler için, Nationa temasa; cance; http Internet web sitesi üzerinden Enstitüsü: /; cancer.gov veya 1-800-4-KANSER diyoruz.

 Ulusal Kanser Enstitüsü Halkla İlişkiler