cinsellik ve üreme sorunları (pdqâ®): destekleyici bakım [] -Yaklaşık bu pdq özeti

Bu Özet Amaç

(Yaygın CoQ10 olarak da bilinir) Koenzim Q10 vücudunda doğal olarak yapılmış olan bir bileşiktir. vücut hücre büyümesi için kullanır ve kansere yol açabilecek hasarlardan hücreleri korumak için (Soru 1 bakınız); Hayvan çalışmaları CoQ10 bağışıklık sistemi daha iyi çalışmasını sağlar ve vücudu daha iyi belli enfeksiyonlar ve kanser türlerini (bkz Soru 5) dayanabilmektedir yapar göstermiştir; Klinik denemeler CoQ10 doksorubisin zararlı yan etkileri, ilaç kalbi korumaya yardımcı olduğunu göstermiştir …

Hakemler ve Güncellemeler

Bu özet Ulusal Kanser Enstitüsü editoryal bağımsızdır PDQ Destekleyici ve Palyatif Bakım Yayın Kurulu, gerekli düzenli olarak gözden geçirilir ve güncellenir (). özet literatür bağımsız bir inceleme yansıtır ve bir politika beyanı veya Ulusal Sağlık Enstitüleri (NIH) temsil etmez.

Yönetim Kurulu üyeleri geçtiğimiz günlerde bir makale gerektiği olup olmadığını belirlemek için her ay yayınlanan makaleleri gözden

Özetleri değişiklikler Yönetim Kurulu üyelerine yayınlanan makalelerde kanıt gücünü değerlendirmek ve makale özeti dahil edilmelidir nasıl belirleyen bir uzlaşma süreci yoluyla yapılır.

Cinsellik ve Üreme Sorunları kurşun incelemeyi

özet içeriği hakkında herhangi bir yorum veya sorularınız Web sitesinin İletişim Formu üzerinden Cancer.gov teslim edilmelidir. özetlerinin ilgili soru veya görüşlerinizi bireysel Yönetim Kurulu Üyeleri ile iletişime geçmeyin. Yönetim Kurulu üyeleri tek tek sorular yanıt vermez.

Kanıt Düzeyleri

Bu özet atıf bazı seviye-of-kanıt atama eşlik ediyor. Bu belirtme okuyucuları belirli müdahaleler ya da yaklaşımların kullanımını destekleyen delillerin gücü değerlendirmek yardımcı olmak için tasarlanmıştır. PDQ Destekleyici ve Palyatif Bakım Yayın Kurulu düzeyi kanıt belirtme gelişmekte olan sistemin bir resmi kanıt sıralama kullanır.

İzin Bu Özet Kullanımı

PDQ bir tescilli markasıdır. PDQ belgelerin içeriği metin olarak özgürce kullanılabilmesine rağmen kendi bütünlüğü içinde sunulur ve düzenli olarak güncellenen sürece, bir PDQ kanser bilgiler özet olarak tespit edilemez. Ancak, bir yazar gibi bir cümle yazmak için izin verilebilir “meme kanseri önleme konusunda ‘ın PDQ kanser bilgiler özet özlü riskleri şöyle der: [özet alıntı].”