cinsel sorunlar kadınlar-ne olur

Bir kadının hayatında pek çok şey bir cinsel soruna yol açabilir. Zamanla, tedavi edilmemiş cinsel sorun yaşam kalitesi üzerinde büyüyen bir etkiye sahip olabilir. Sorun rahatsız ve / veya tatminsiz hissediyorum yaparsa, seks gergin ve istenmeyen bir deneyim olabilir.

Kan vulva alanlarını şişer olarak kadınlar normal, cinsel uyarılma sırasında fiziksel bir değişim yaşayabilirsiniz. bu alanlar yeterince uyarılmış değilseniz, bir kadın olarak çok cinsel zevk hissediyorum olmayabilir.

diyabet ve artrit gibi kronik (süregelen) hastalıklar, cinsel arzu, zevk ve performansını etkileyebilir. Birçok tıbbi durumlar için ilaçlar da istek ve uyarılma etkiler.

cinsel ilişki sırasında ağrı herhangi bir tarih seks önlemek ya da nahoş bulmak için bir kadını neden olabilir.

kaynaklanabilecek cinsel ilişki sırasında ağrı

Vajinal kuruluk. vajina yağlama eksikliği seks ile ağrısının en sık nedenidir; Vaginismu; ( “Vadj-ah-niz-mus” demek). Bu vajinanın istemsiz kasılma olduğunu. Genellikle seks deneyimi eksikliği ile alakalı. 1 Bazen böyle tecavüz ya da cinsel istismar gibi bir travma kaynaklanıyor. Ama aynı zamanda bir medikal neden olabilir, böyle bir; Yaralanma, ameliyat ya da doğum vajinal açılış izleri; Böyle vajinit veya Bartholin olarak pelvik enfeksiyonlar, enfeksiyonları bezleri; Böyle vulvodini olarak kronik ağrı koşulları; Böyle liken Sclerosus veya liken planus gibi deri koşulları; douches, spermicides veya lateks prezervatif Tahriş.