Cilt ve güzellik sabah makyaj

Sabah zamanında kısa? Bu hepimiz için olur. Ama sabah cilt bakımı hızlı ve basit olabilir.

Yenilemek canlandırmak ve üç kolay adımda sabah rejimi kolaylaştırmak.

Adım 1: temizleyin

İlk şeyler ilk: yüzünüzü yıkayın.

Gecede, cilt yağları bir sürü oluşturabilirsiniz, hala kir var üzerinde bırakılabilir “Carolyn Jacob, MD, Chicago Kozmetik Cerrahi ve Dermatoloji kurucusu ve tıbbi direktörü.” Diyor ve sizin makyaj yıkayın vermedi Dün gece çok, o kapalı almak zorunda.

Gerçekten kez basıldığında ediyorsanız, bir adım kaydetmek ve duş yüzünüzü yıkayın.

bir temizleyici seçerken fantezi ya da pahalı bir şey gerekmez. astringents ve toner alırken bu cildinizi kurutabilir beri hep, dikkatli olun. “Sen cildinize olan tüm buruşması, kırışıklıklar, ve oluklar vurgulamak olacaktır noktaya kadar süper kuru almak için gidiyoruz,” dermatolog ve yazar Nelson Lee Novick, MD, diyor.

Hassas ciltler için etiketli bir temizleyici cildinizi kavrulmuş görünümlü terk etmeyecek yeterince nazik. Cildiniz zaten kuruysa, Jacob seramidleri içeren bir temizleyici eksik nemin bazı dönebileceğini söyledi. O oilier, sivilce eğilimli ciltler için temizleyici gönderilen tebliğ bir sivilce önerir.

yüzünüzü yıkamak uzun sürebilir, ama teknik konularda değil. Nazik olmak. “Parmaklarınızı kullanın,” Novick diyor. “Hayır bodur süngerler, hiçbir kabağı sünger, hiçbir tutkunu ponponları veya aşındırıcı veya peeling ürünlerinin herhangi bir türü.

Durulayın, nazikçe kurulayın ve bitirdiniz.

Adım 2: nemlendirir ve Güneş Koruma alın

cildiniz hala nemli iken, bir nemlendirici uygulayın. Sen 30 veya daha fazla bir SPF güneş koruyucu ile güneşten cildinizi korumak gerekir. Ama burada kolayca adımı atlayabilirsiniz. “Hızlı bir sabah rejimi, bir nemlendirici ve bir güneş birleştiren bir ürün kullanabilirsiniz,” Novick diyor.

UVA ve UVB ışınlarına hem de sizi korumak çinko oksit gibi bazı vakıf veya preslenmiş tozlar da güneş eklemiş ve malzemeler.

Eğer içinde senin günün en harcamak planlıyorsanız, sabah güneş ile nemlendirici bir uygulama yeterli olmalıdır. dışında çok fazla zaman harcamak için gidiyoruz eğer terleme ya da su içinde ve dışında alıyorsanız, daha her 2 saatte yeniden uygulayın.

Bu bölümde dile getirilen görüşler Uzmanı ve yalnız Uzmanı vardır. Onlar görüşlerini yansıtmaz ve bir doktor veya doğruluğu, denge ya da tarafsızlık için editoryal personel herhangi bir üyesi tarafından gözden edilmemiştir. profesyonel tıbbi tavsiye, teşhis veya tedavi için bir alternatifi değildir. geciktirmek veya doktorunuz veya çünkü okudum şeyin diğer nitelikli sağlık sağlayıcısından profesyonel tıbbi yardım arayan göz ardı etmeyin. herhangi bir özel ürün, hizmet veya tedavi bulmamaktadır. Eğer bir tıbbi acil durum olduğunu düşünüyorsanız, doktorunuzu arayın veya hemen 911 çevirin.